محصولات ایران تلسکوپ

NexStar6SE-celestron8

تلسکوپ کامپیوتری NexStar 6SE سلسترون

چاپ
1,650,000,000 ﷼
تلسکوپ NexStar 6SE دارای ساختار اپتیکی ترکیبی با قطر دهانه 6 اینچ است.

ساختار اپتیکی ماکستوف کاسگرین عملکردی مشابه تلسکوپ‌های نیوتونی دارد. اما برای جلوگیری از افزایش بیش از اندازه‌ طول تلسکوپ‌های نیوتونی در آینه‌هایی با قطر بزرگ و فاصله کانونی زیاد از این شیوه استفاده می‌شود.

تلسکوپ NexStar 6SE دارای ساختار اپتیکی ترکیبی با قطر دهانه 6 اینچ است.

ساختار اپتیکی ماکستوف کاسگرین عملکردی مشابه تلسکوپ‌های نیوتونی دارد. اما برای جلوگیری از افزایش بیش از اندازه‌ طول تلسکوپ‌های نیوتونی در آینه‌هایی با قطر بزرگ و فاصله کانونی زیاد از این شیوه استفاده می‌شود.

در اپتیک‌های ترکیبی NexStar 6SE آینه‌ شیئی (آینه مقعر) که در انتهای لوله قرار دارد و وظیفه گردآوری نور را بر عهده دارد و و نور از سوراخ وسط آینه می گذرد و چشمی در انتهای لوله قرار می‌گیرد. آینه ثانویه یک آینه محدب است که روی تیغه تصحیح کننده نصب می‌شود که بخشی از تیغه تصحیح کننده را شامل می شود.

* کار تیغه تصحیح کننده آن است تا همه خطاهای اپتیکی آینه‌های کروی را برطرف کند و تصویری فوق العاده شفاف و با کیفیت به کاربر ارائه کند.*

در این روش آینه ثانویه نور بازتاب شده از آینه اصلی را دوباره به مرکز آینه اصلی هدایت می‌کند. پس از عبور نور کانونی شده از مرکز آینه اصلی، یک چپقی با زاویه ۹۰ درجه قرار دارد. عدسی چشمی در بالای چپقی قرار می‌گیرد.

در این حالت چون پرتوی نور دو بار مسیر داخل تلسکوپ NexStar 6SE را طی می‌کند. طول لوله‌ تلسکوپ تقریبا نصف می‌شود.

برای عکاسی از اجرام عمق آسمان با تلسکوپ‌های ماکستوف کاسگرین، به دلیل داشتن نسبت کانونی بالا (f=10) در مقایسه با تلسکوپ‌های نیوتونی، به مدت زمان بیشتری برای نوردهی احتیاج خواهید داشت.

اما کمپانی سلسترون با ساخت و عرضه کاهنده فاصله کانونی (Focal Reducer) که به انتهای لوله اپتیکی اضافه می‌گردد، مدت زمان نوردهی توسط تلسکوپ‌های ماکستوف کاسگرین را کاهش داده است.

با تهیه «کاهنده فاصله کانونی» به همراه این تلسکوپ نتیجه بهتری در عکاسی خواهید داشت.

تلسکوپ کامپیوتری NexStar 4SE دارای مقر کامپیوتری و رباتیک است. این مقر رباتیک و کامپیوتری به موتور ردیاب، سیستم GoTo مجهز شده است. مغز سیستم کنترل کننده‌ ردیاب، کامپیوتر NexStar است که با پایگاه داده‌ای با بیش از ۴۰,۰۰۰ جرم، از جمله سیارات، ستاره‌ها، سحابی‌ها، کهکشان‌ها و کاتالوگ مسیه مجهز شده است.

علاوه‌بر این دیتابیس عظیم شما می‌توانید بیش از ۱۰۰ جرم دیگر به این مجموعه اضافه کنید. ویژگی‌هایی نظیر تورهای هدایت شده و اطلاعات گسترده در مورد ۲۰۰ جرم محبوب کنترل‌کننده‌ NexStar را به ابزاری ارزشمند برای منجمان تازه‌کار تبدیل کرده و به حرفه‌ای‌ترها کمک می‌کند تا آسمان را سریع و آسان مشاهده کنند.

به طور خلاصه تلسکوپ کامپیوتری NexStar 6SE یک تلسکوپ ایده‌آل برای رصدهای دقیق و همچنین عکاسی از اجرام عمق آسمان است.

بدون شک تلسکوپ سلسترون NexStar 6SE ابزاری بی‌نظیر برای مدارس، فرهنگسراها و مراکز آموزشی و تحقیقاتی است.

بازنگری ها

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.

تماس با فروشگاه ایران تلسکوپ

شمال به جنوب اتوبان کردستان ، پایین تر از پل حکیم
نبش خیابان بیست و هفتم ، ساختمان ره آورد
 واحد 4
09123606684
02188024034

Follow Us